Rodo 2018

Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych


RODO 2018

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Celem rozporządzenia jest doprowadzenie do pełnej harmonizacji prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych. W założeniu ma pozwolić mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz stanowić modernizację i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów. Rozporządzenie ma też na celu zaktualizować przepisy, by te spełniały swoją funkcję w XXI wieku i odpowiadały na zagrożenia wynikające z użycia w przetwarzaniu danych osobowych nowoczesnych technologii. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych jest częścią pakietu UE dotyczącego reformy ochrony danych, razem z dyrektywą o ochronie danych w obszarze policji i wymiaru sprawiedliwości.

Nowe prawo wprowadza m.in.:

łatwiejszy dostęp do danych - zapewnienie większej liczby informacji na temat sposobu przetwarzania danych i zapewnienie, aby informacje były dostępne w przejrzysty i zrozumiały sposób.

nowe prawo do przenoszenia danych.

jaśniejsze prawo do usunięcia danych - „prawo do bycia zapomnianym”.

prawo do bycia niezwłocznie poinformowanym w razie ataku hakerskiego na dane (firmy będą także zobligowane zawiadomić odpowiednie organy nadzorcze ds. ochrony danych).

technologie takie jak pseudonimizacja oraz szyfrowanie.


2M ACADEMY kieruje swoją ofertę do podmiotów i osób prowadzących działalność o zróżnicowanych profilach. Obejmuje szkolenie personelu firmy na każdym szczeblu, mającym pośredni lub bezpośredni wpływ na procesy związane z przetwarzaniem, przechowywaniem i nadzorem nad danymi osobowymi. Wykonujemy szkolenia kadry zarządzającej w tym: prezesów, dyrektorów i zarządców firm wprowadzając ich w obowiązki Administratorów Danych Osobowych. Kompleksowo podnosimy kompetencje Inspektorów Ochrony Danych, managerów, jak również pracowników szczebla podstawowego.

Nasza oferta stanowi źródło wiedzy, kompetencji i narzędzi dla firm sektora administracji publicznej i samorządowej, instytucji i podmiotów branży ubezpieczeniowej i finansowej, resortu edukacji, infrastruktury, opieki medycznej oraz szeroko rozumianej gałęzi produkcji i usług.